Stigma voorbij: de krachtige portretten van Marjolein Annegarn zijn nu te zien bij de Hiv Vereniging

Gepubliceerd: 22 april 2024

Een extra reden om gauw weer eens aan te schuiven voor een lunch of diner bij de Hiv Vereniging: je kunt bij ons het prachtige project Stigma Voorbij van Marjolein Annegarn bekijken.

Fotografe Marolein Annegarn wilde met haar project aandacht vragen voor mensen die niet open durven zijn over hun hiv. In 2018 fotografeerde ze twintig personen met hiv onherkenbaar. Vorig jaar bezocht ze een aantal geportretteerden opnieuw. Ditmaal durfden zij wel herkenbaar op de foto te gaan. Wat toen nog een groot geheim was, mag nu in het volle licht gezien worden.

Overwinnen

Marjolein schrijft hierover: 'De buitenwereld veranderen is onmogelijk, maar je bewust worden van je eigen oordelen en jezelf leren accepteren, heeft een krachtige tranformerende werking. Stigma en zelf-stigma kunnen overwonnen worden.' 

Trots

Pieter Brokx, directeur van de Hiv Vereniging: ‘Bij de Hiv Vereniging laten we graag echte mensen zien bij al het werk wat we doen. Dit project raakt de kern van de vereniging, namelijk empowerment van mensen met hiv. Ik ben daarom enorm trots dat we deze prachtige expositie kunnen laten zien in de huiskamer van de vereniging.’

 

 

 

 

 

 

 

Deze informatie is nuttig