‘Je kunt even een lichtpuntje voor iemand zijn’

Het Servicepunt van de Hiv Vereniging zoekt nieuwe vrijwilligers voor twee tot vier dagdelen per maand. Iets voor jou misschien?

Het Servicepunt is het centrale informatiepunt van de Hiv Vereniging, het kloppend hart van onze organisatie al 22 jaar. Elke maandag, dinsdag en donderdag van 14.00 tot 22.00 uur zijn we persoonlijk telefonisch bereikbaar voor mensen met hiv, naasten en iedereen die vragen heeft over hiv. Ook krijgen we reacties via WhatsApp en e-mail.

De contacten zijn zeer uiteenlopend. Soms spreek je iemand die net te horen heeft gekregen dat die positief is. Een ander wil weten of je een bepaald land in kan komen met hiv-medicatie, hoe het zit met verzekeringen, wat je moet doen als je je gediscrimineerd voelt, hoe je aan anderen vertelt over je hiv, etc.

Het Servicepunt is ook het centrale punt waar mensen zich aanmelden voor activiteiten van de vereniging.

Je staat er niet alleen voor

Dat geldt niet alleen voor de mensen die jij helpt, maar ook voor jouzelf. Deskundigen van het team van de Hiv Vereniging helpen je bij je taken en het beantwoorden van je vragen. Regelmatig trainen we je over specifieke onderwerpen, zodat je altijd op de hoogte bent van de laatste relevante ontwikkelingen. Yup, zo leer je nog eens wat.  

Wat we zoeken:

 • Empathische mensen met een open, nieuwsgierige en respectvolle houding
 • Je kunt goed en geduldig luisteren maar bent ook daadkrachtig als dat nodig is, je hebt affiniteit met coaching
 • Je houdt graag de nieuwste ontwikkelingen bij over hiv
 • Hulp vragen aan teamleden is voor jou geen probleem, je staat open voor feedback
 • Je spreekt Nederlands en Engels, elke extra taal is een plus
 • Onze computerprogramma’s zullen geen al te grote uitdaging voor je zijn
 • Kennis van het hiv-veld en het zogeheten ‘informele zorgaanbod’ voor mensen met hiv is een pré

Dit is wat we van je vragen:

 • Twee tot vier dagdelen per maand beschikbaar zijn, op maandag, dinsdag of donderdag, tussen 14:00 en 18:00 uur, op ons kantoor in het centrum van Amsterdam (een dagdeel = vier uur)
 • Op termijn draai je soms een avonddienst vanuit huis (van 18:00 tot 22:00 uur)
 • Deelname aan trainingen en bijscholing, gemiddeld één avond per kwartaal en een weekend per jaar
 • Incidenteel val je in voor een ander, mits jouw agenda dat toelaat natuurlijk

Wat werken voor Het Servicepunt jou brengt:

 • Een hecht en stabiel team waarin nieuwelingen zich snel thuis voelen
 • Een vrijwilligersvergoeding en vergoeding van je onkosten
 • De mogelijkheid om inhoudelijke kennis op te doen op medisch, maatschappelijk en juridisch gebied, en natuurlijk alles over hiv
 • Maar bovenal: een plek waar je jezelf kunt ontwikkelen en het verschil kan maken voor mensen met hiv

Belangstelling?

Stuur ons een mailtje: vertel ons iets over waarom de functie je aanspreekt, voeg in ieder geval je telefoonnummer toe en eventueel je CV. We nodigen je dan uit voor een kennismakingsgesprek. Je mail kan naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. o.v.v. Vrijwilliger Servicepunt. We kijken ernaar uit om van je te horen!

Over de Hiv Vereniging

De Hiv Vereniging staat al 32 jaar voor onvoorwaardelijke gelijkwaardigheid voor mensen met hiv. We bieden onderling contact en ondersteuning en zetten ons in voor goede zorg, preventie en het omzetten van stigma naar empowerment.

 

Deze informatie is nuttig