Film over aids-activisme wint prijzen in Cannes

Gepubliceerd: 08 juni 2017

120 battements par minute (120 beats per minute) gaat over de beweging ACT UP in Parijs ten tijde van de aidsepidemie in de jaren ’90. De film ging op 20 mei in première op het Cannes Film Festival en won daar vier prijzen.

Toegang tot hiv-medicatie

ACT UP streed in de jaren 90 voor een versnelling van toegang tot hiv-medicatie en meer onderzoek naar het virus. Dit in een tijd waarin hiv snel om zich heen greep, met name onder homo’s. Medicijnen werden ontwikkeld, maar kwamen niet snel genoeg beschikbaar waardoor mensen onnodig dood gingen. Regisseur, Robin Campillo, was zelf activist bij ACT UP. Met deze film laat hij zien hoe hij samen met andere activisten druk uitoefende op de farmaceutische industrie om ervoor te zorgen dat hiv-remmers zo snel mogelijk op de markt kwamen.

Op dit moment is nog niet bekend of en wanneer de film in Nederland uitkomt.

Deze informatie is nuttig