Peiling: hoe denk jij over injectables? En heeft de term 'aids' of 'vergevorderde hiv' jouw voorkeur?

Gepubliceerd: 02 april 2024

Vul de enquête in en denk met ons mee.

Peiling: injectables

Tegenwoordig kun je hiv-medicijnen toegediend krijgen via een injectie in je grote bilspier. Deze medicatie is twee maanden werkzaam. Als je medicijnen op deze manier toegediend krijgt, hoef je niet meer dagelijks pillen te slikken.

Voor de vragen in deze enquête maakt het niet uit of je al bent overgestapt op 'injectables' of niet. Deelname is anoniem en duurt ongeveer 8 minuten. 

   START ENQUÊTE 

Peiling: vergevorderde hiv of aids?

Sinds enkele jaren gebruikt de Wereldgezondheidorganisatie een nieuwe term voor aids: Advanced HIV Disease (AHD). Verschillende internationale instituten als UNAIDS en Artsen Zonder Grenzen en wetenschappelijke tijdschriften als The Lancet en The Oxford Academic hebben deze nieuwe naam overgenomen.

In het Nederlands zouden we Advanced HIV Disease (AHD) vertalen naar: Vergevorderde Hiv Ziekte (VHZ). Of, korter: Vergevorderde hiv. De vraag is of deze nieuwe naam wenselijk is, vandaar deze enquête. Deelname is anoniem en duurt ongeveer 5 minuten.

   START ENQUÊTE

Deze informatie is nuttig