Boosterprik of eerste vaccinatie COVID-19 voor mensen zonder papieren

Gepubliceerd: 20 januari 2022

Wat kun je doen als je geen paspoort, BSN, postadres of geldige verblijfspapieren voor Nederland hebt en een boosterprik of een eerste vaccinatie tegen COVID-19 wilt? Een paar tips hoe je een afspraak kunt maken.

Iedereen in Nederland heeft recht op gratis vaccinatie(s) tegen COVID-19. Je hebt hiervoor geen BSN nummer of Nederlandse verblijfsdocumenten nodig.

Een boosterprik halen

De boosterprik is een extra COVID-19 – vaccinatie, die zorgt voor een betere bescherming tegen het coronavirus na een eerste of tweede vaccinatie. Je hebt recht op een gratis boosterprik als je ouder bent dan 18 jaar. Je kunt telefonisch een afspraak maken via 0800 - 7070 voor een datum en vaccinatielocatie.
Wil je liever geen afspraak maken, dan kun je kijken op de meertalige website www.prikkenzonderafpraak.nl voor een locatie bij jou in de buurt waar je terecht kunt zonder afspraak.

Een eerste vaccinatie halen

Misschien wil je een eerste vaccinatie tegen COVID-19. Op de meertalige website www.prikkenzonderafspraak.nl vind je ook alle vaccinatielocaties waar je zonder afspraak nog je eerste vaccinatie tegen het coronavirus kunt halen.

Privacy belangrijk

Het nemen van een vaccinatie is vrijwillig en de privacy van persoonsgegevens wordt beschermd.
Je gegevens worden niet gedeeld met andere instanties, dus je kunt gerust een afspraak maken.

QR Code

Zodra je gevaccineerd bent, krijg je een print mee met de QR code die je kunt uploaden in de CoronaCheck app op je telefoon of fysiek kunt meenemen. Hierdoor kan je, mits je aan de andere voorwaarden voor toegang voldoet, ook toegang krijgen tot evenementen en voorzieningen waar de CoronaCheck wordt gevraagd.

Lees meer

De meest recente informatie voor mensen zonder papieren over vaccinaties tegen COVID-19, inlooplocaties in heel Nederland en QR Codes kun je nalezen op de meertalige website van het Rode Kruis.  

Deze informatie is nuttig