Oproep: Hoe zou je het vinden als hiv genezen kan worden?

Gepubliceerd: 11 januari 2022

De Hiv Vereniging is regelmatig actief betrokken bij wetenschappelijk onderzoek over hiv. We geven feedback, delen vragenlijsten of treden op als adviseur. In dit artikel delen we een oproep voor een vragenlijst over hiv-genezing.

Wat is het doel van het onderzoek?

Op dit moment is het niet mogelijk om van hiv te genezen: behandeling onderdrukt hiv, maar het blijft wel in je lichaam bestaan. De wetenschap doet veel onderzoek naar genezing van hiv. Wanneer een hiv-genezing beschikbaar komt, weten we nog niet. Het Universitair Medisch Centrum Utrecht doet onderzoek naar wat het zou betekenen als hiv te genezen is.

Wie kan meedoen?

 • Volwassen (18+) (trans-)mannen & (trans-)vrouwen
 • Nederlands- of Engelssprekend
 • Mensen die hiv hebben
 • Mensen die geen hiv hebben maar die wel te maken hebben met hiv:
  • Je partner heeft hiv
  • Je hebt een grotere kans op hiv omdat je bi- of homoseksueel bent
  • Je werkt als sekswerker of je betaalt voor seks
  • Je hebt ooit drugs gespoten
  • Je komt uit een regio waar hiv veel voorkomt

Wil je meedoen?

Het invullen van de vragenlijst duurt 15 tot 20 minuten. Je kunt 1 van de 50 cadeaubonnen winnen (€10). Vul de vragenlijst hier in.

Deze informatie is nuttig