NOS op 3: Jong en hiv-positief

Gepubliceerd: 23 april 2018

NOS op 3 vroeg twee jongeren hoe het is om te leven met hiv: "Je kan tegenwoordig oud en gelukkig worden."

lyle arjen 250Het feit dat Conchita Wurst publiekelijk maakte dat zij hiv heeft omdat een ander dreigde om het bekend te maken is een duidelijk voorbeeld van hoe beladen het onderwerp hiv nog kan zijn. Maar hoe is het anno nu om te leven met hiv? Lyle (24) en Arjen (25) vertellen over hoe zij ermee omgaan. De eerste, soms angstige, vragen die in je opkomen als je hoort dat je hiv hebt. Dat de behandeling nu zo goed is dat je oud kunt worden en hiv niet overdraagt als het virus goed onder controle is.

En de beladenheid van het onderwerp: "stigma is vaak gebaseerd op onwetendheid". Een tip aan mensen met hiv: "zoek mensen op die je kunt vertrouwen en dit mee kunt delen.

Bekijk hier het interview van NOS op 3.

 

Deze informatie is nuttig