Is jouw werk goed georganiseerd tijdens corona?

Gepubliceerd: 29 oktober 2020

Een goede balans blijven vinden tussen je werk en energie is belangrijk. Juist in deze periode, omdat vanwege coronamaatregelen de opdracht wordt gegeven om zoveel mogelijk thuis te werken.

Thuiswerken

De een vindt dit prettig, de ander mist het vaste ritme en het werken met collega’s. De huidige omstandigheden vragen om flexibel om te gaan met werk. Qua werkplek, manier van werken en werktijden. Werken in een thuissituatie maakt de scheiding tussen werk en privé vaag en kan onrust oproepen. Balans vinden tussen een nieuwe dagelijkse routine thuis, het werk en je energie kan ondersteuning bieden.

Organiseer je werk op een manier die bij jouw situatie past. Ga goed bij jezelf na wat je nodig hebt voor het creëren van een goede en rustige werkplek. Hoe past thuiswerken in jouw situatie? Wat werkt goed voor jou, welke afspraken kun je maken met je werkgever en heb je specifieke ondersteuning nodig? Het is nu een periode waarin je kunt experimenten met thuiswerken. Misschien wordt het wel een vast onderdeel van je werk en heb je nu de mogelijkheid om je af te vragen wat voor jou de beste verdeling is tussen thuiswerken en op locatie.

Een paar handvatten

 • Ga bij jezelf na wat voor jou in deze periode het beste werkt.
  De regie hierin nemen voelt voor de meeste mensen prettig aan.
 • Maak heldere afspraken met je leidinggevende.
  Geef aan wat nu voor jou het beste werkt qua invulling van je werk en werktijden.
 • Geef duidelijk aan wat je nodig hebt voor een goede tijdelijke werkplek thuis.
  Denk aan voldoende licht, goede bureaustoel, statafel of het verhogen van het beeldscherm.
 • Zorg voor regelmatig werkoverleg en leg gemaakte afspraken goed vast.
  Mochten er later klachten zijn over je inzet in deze periode dan kun je dat goed weerleggen.
 • Overleg met je bedrijfsarts als je last hebt van de gevolgen van het thuiswerken.
  Bespreek, als je dat wilt, de impact van je hiv-status op je werk in deze tijd.
 • Balans in je nieuwe dagelijkse routine vinden.
  Een nieuw evenwicht tussen werk en privé kan juist ruimte geven voor ontspanning en sport.
 • Contact met je collega’s onderhouden.
  Kijk welke vorm voor jou werkt en prettig voelt.
 • Het begin van je werkdag concreet maken.
  Bijvoorbeeld door even te wandelen, ergens koffie te halen, een sportles te plannen.

Nog vragen?

Bij vragen over werken en hiv in deze periode, of heb je gewoon behoefte aan een luisterend oor, neem dan contact op met het Servicepunt.
Zij zijn telefonische bereikbaar op ma, di, do van 14.00 - 22.00 uur via 020 - 689 25 77 of stuur een e-mail naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..

 

Deze informatie is nuttig

Lees ook

In balans aan het werk

Lees meer: >