Het Servicepunt zoekt nieuwe vrijwilligers! (2 tot 4 dagdelen per maand)

De Hiv Vereniging staat voor onvoorwaardelijke gelijkwaardigheid voor mensen met hiv. We bieden onderling contact en ondersteuning en zetten ons in voor goede zorg, preventie en het omzetten van stigma naar empowerment. Wij zijn op zoek naar nieuwe vrijwilligers voor ons Servicepunt.

Het Servicepunt is het centrale informatiepunt van de Hiv Vereniging.
We zijn op maandag, dinsdag en donderdag van 14.00 tot 22.00 uur telefonisch bereikbaar voor mensen met hiv, betrokkenen en iedereen die vragen heeft over hiv en leven met hiv. Ook kunnen mensen contact opnemen per e-mail.
De contacten zijn zeer uiteenlopend. Persoonlijke ervaringen worden afgewisseld met vragen over o.a. n=n, medicatie, interacties en bijwerkingen, borstvoeding en hiv, zorgverzekeringen, werk, reisbeperkingen, toegang tot hiv-zorg, injectables, hiv een plek geven en oud worden. Het Servicepunt is daarnaast het centrale punt voor aanmeldingen voor activiteiten van de vereniging.

Jouw profiel:

 • Je hebt een open houding;
 • Je bent empathisch en respectvol;
 • Je bent cultuursensitief;
 • Je bent een aandachtige luisteraar;
 • Je bent geduldig, je hebt relativeringsvermogen en daadkracht;
 • Je bent leergierig over de laatste ontwikkelingen over het leven met hiv;
 • Je staat open voor feedback en durft hulp te vragen aan teamleden en medewerkers;
 • Je hebt affiniteit met coaching/empowerment;
 • Je beheerst de Nederlandse en Engelse taal (meer talen is een plus!);
 • Je kan werken met computerprogramma’s of dit makkelijk eigen maken;
 • Kennis hebben van het hiv-veld en het informele zorgaanbod voor mensen met hiv is een pré.

Dit is wat we vragen:

 • Beschikbaarheid van twee tot vier dagdelen (van 4 uur) per maand (ma/di/do) tussen 14 en 18 uur op kantoor in Amsterdam. Op termijn bereidheid voor het draaien van een avonddienst vanuit huis (18 tot 22 uur);
 • Deelname aan trainingen en bijscholing, gemiddeld een avond per kwartaal en een weekend per jaar;
 • Bereidheid om incidenteel in te vallen, mits jouw agenda dat toelaat.

Het Servicepunt biedt:

 • Een hecht en stabiel team, waarin nieuwe medewerkers zich snel thuis voelen;
 • Een vrijwilligersvergoeding en vergoeding van onkosten;
 • De kans om inhoudelijke kennis op te doen op medisch, maatschappelijk en juridisch gebied;
 • Een plek waarin je jezelf kan ontwikkelen en andere mensen met hiv ondersteuning kan bieden.

Belangstelling?

Stuur je CV met motivatie en telefoonnummer naar This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. o.v.v. ‘vrijwilliger SP’. Je wordt uitgenodigd voor een kennismakingsgesprek met projectleider informatievoorziening en community en een vrijwilliger van het Servicepunt. Daarna loop je enkele middagdiensten mee om kennis te maken met het Servicepunt.

Over de Hiv Vereniging

De vereniging is voor en door mensen met hiv en hun naasten. We bieden ondersteuning en contact, zodat jij de regie in handen kan nemen. Onderwerpen zoals discriminatie en emancipatie van mensen met hiv stellen we onvermoeibaar aan de kaak. Daarnaast is het belangrijk dat mensen vrij kunnen zijn in hun eigen manier van leven en daarvoor bieden we objectieve informatie. Door de verschillende groepen binnen de vereniging met elkaar te verbinden, zijn we sterk in het behartigen van gezamenlijke en individuele belangen.

 

This information is useful