Expositie over hiv en aids

Published: 11 December 2019

Van 19 november tot 6 december 2019 was de expositie 'hiv en aids: geschiedenis, stigma, taboe en toekomst' te bekijken in het Atrium van het stadhuis in Den Haag. Geïnspireerd op een soortgelijke tentoonstelling van het Stadsarchief in Amsterdam in 2018 ter gelegenheid van de Wereld Aids Conferentie die daar toen gehouden werd.

Nu was Wereld Aids Dag, 1 december, de aanleiding voor dit initiatief, gemaakt door de samenwerkende partners GGD Haaglanden afdeling gezondheidsbevordering en Centrum Seksuele Gezondheid GGD Haaglanden, COC Haaglanden, Hiv Vereniging regio Haaglanden, Leiden e.o.en Buddy Netwerk.

Hiv is in Nederland goed behandelbaar en daardoor een chronische aandoening in plaats van een dodelijke ziekte. Mensen geïnfecteerd met hiv kunnen nu even oud worden als ieder ander. “Vandaag de dag is behandeling tegelijkertijd preventie,” zegt Annette de Boer, directeur Publieke Gezondheid bij GGD Haaglanden. "Bij effectieve behandeling is de hoeveelheid hiv in het lichaam namelijk dermate laag dat het niet meetbaar is, en daarmee ook niet seksueel overdraagbaar. “ Daarom is het heel belangrijk dat we blijven behandelen. Zo kunnen we in Nederland toewerken richting nul nieuwe hiv-infecties.”

Deze woorden werden uitgesproken tijdens de opening van de expositie. Grote tentoonstellingsborden nodigden bezoekers van het stadhuis uit om langs de geschiedenis van hiv en aids in Nederland te lopen, met extra aandacht voor Den Haag en omstreken. Vaak spelen oude beelden en vooroordelen nog een grote rol bij hoe er gedacht wordt over mensen met hiv. Stilstaan bij Wereld Aids Dag is daarom goed, daarnaast is en blijft het belangrijk om mensen te informeren over hiv anno nu en daarmee stigma en taboe te doorbreken.

Meeste foto's zijn gemaakt door Jurriaan Brobbel.

Overzicht van expositie in Atrium stadhuis Den Haag

Overzicht van expositie in Atrium stadhuis Den Haag

Bezoekers van het stadhuis wandelen de expositie binnen

Bezoekers van het stadhuis wandelen de expositie binnen

Informatiebord over de combinatietherapie

Informatiebord over de combinatietherapie

Opening van de expositie

Opening van de expositie

Annette de Boer, directeur Publieke Gezondheid bij GGD Haaglanden na haar toespraak

Annette de Boer, directeur Publieke Gezondheid bij GGD Haaglanden na haar toespraak

Anette van Schaik tijdens de opening

Anette van Schaik tijdens de opening

Taboe en stigma doorbreken

Taboe en stigma doorbreken

Panelen over de geschiedenis

Panelen over de geschiedenis

Overzicht opstelling expositie

Overzicht opstelling expositie

Geschiedenis en preventie

Geschiedenis en preventie

Aandacht voor n=n

Aandacht voor n=n

 

This information is useful