Interview Yvonne: 'je kunt er mee leven en zelfs oud mee worden'

Published: 29 January 2019

In een interview met mijnkwaliteitvanleven.nl vertelt oud-vrijwilligster Yvonne over haar diagnose en leven met hiv. De Hiv Vereniging is Yvonne zeer dankbaar voor haar inzet en harde werk voor de vereniging. Lees hieronder het interview met Yvonne:

In 1994 ontdekte ik dat ik hiv had. Destijds betekende dit virus nog je doodvonnis: volgens de artsen had ik nog een half jaar tot drie jaar te leven. Dankzij nieuwe medicatie ben ik inmiddels 62 en kijk ik terug op een druk en vol, maar rijk leven.

Toen ik te horen kreeg dat ik hiv had, was ik daar totaal niet op voorbereid. Zoals veel mensen in de jaren ‘90 had ik het beeld dat deze ziekte alleen voorkwam bij homoseksuelen, prostituees en drugsgebruikers. Ik was altijd getrouwd geweest en had na mijn echtscheiding voor het eerst een andere partner, dus dacht dat ik geen risico liep. Pas toen mijn vriend in het ziekenhuis lag, kwam ik erachter dat hij hiv had en heb ik me laten testen. 

Lees het volledige interview hier.

Foto: Tom van Limpt

This information is useful