Vacature Projectleider Verenigingscommunicatie (0,8ft)

De Hiv Vereniging staat voor onvoorwaardelijke gelijkwaardigheid voor mensen met hiv. We bieden onderling contact en ondersteuning en zetten ons in voor goede zorg, preventie en het omzetten van stigma naar empowerment. Vanwege het vertrek van onze huidige medewerker zoeken wij een nieuwe collega die zich bezighoudt met verenigingscommunicatie.

Het team:

Je wordt onderdeel van het team van negen medewerkers van de vereniging, die allemaal een bijdrage leveren aan de belangenbehartiging, informatievoorziening en onderling contact en ondersteuning vanuit de vereniging. Het team bestaat uit gedreven professionals die dagelijks werken om de kwaliteit van leven voor mensen met hiv te verhogen. Zij zorgen voor de best mogelijke ondersteuning van alle mensen met hiv. Als projectleider verenigingscommunicatie ben je binnen het team verantwoordelijk voor correcte, tijdige en volledige communicatie vanuit de vereniging naar vrijwilligers, leden en het algemeen publiek. Je werkt direct samen met een collega op communicatie en samen ben je het centrale aanspreekpunt voor collega’s, vrijwilligers, samenwerkingspartners en andere externen.

Je werkzaamheden zijn heel uiteenlopend en afwisselend, geen dag is hetzelfde:

 • Je ontwikkelt beleid en strategie rondom verenigingscommunicatie en je ondersteunt het landelijk bureau en vrijwilligers in hun communicatie, zowel in praktische als strategische zin;
 • Je beheert de centrale informatiebron van de vereniging, de website hivvereniging.nl. Dit doe je door professionele webbouwers en hostingpartijen aan te sturen rondom technisch onderhoud, interactiviteit en het initiëren van nieuwe toepassingen;
 • Je beheert verschillende communicatiemiddelen van de vereniging waaronder het ledenblad plus>, sociale media en de nieuwsbrieven;
 • Je ontwikkelt en begeleidt de productie van brochures, folders, advertenties en andere papieren informatievoorziening;
 • Je bewaakt de identiteit van de vereniging, het toepassen van de huisstijl en het op elkaar afstemmen van de offline en online communicatiekanalen;
 • Je ontwikkelt communicatie rondom projecten en/of campagnes vanuit de vereniging;
 • Je zorgt jaarlijks voor het realiseren van het werkplan en het jaarverslag;
 • Je hebt een adviesfunctie m.b.t. communicatievraagstukken voor bestuur en directie;
 • Je hebt overzicht van de activiteiten vanuit de vereniging en door externe partijen uit het hiv-veld.

Wat vragen we?

 • Je kan foutloos en begrijpelijk schrijven in het Nederlands (Engels en/of andere taal is wenselijk);
 • Je hebt ervaring met het redigeren van teksten en je kan ingewikkelde teksten omzetten in begrijpelijke informatie;
 • Je kan gestructureerd en secuur werken, en hebt ervaring in verslaglegging;
 • Je kan werken onder tijdsdruk en met deadlines;
 • Je hebt ervaring in het werken met CMS-systemen (Joomla wordt gebruikt), het opzetten van nieuwsbrieven en onderzoektools (of je kan het je snel eigen maken);
 • Je hebt een sterke visie en interesse in communicatie, je hebt oog voor kansen en je kunt werken met korte en langetermijnvisies op gebied van communicatie;
 • Je bent een teamplayer, sterk in samenwerken maar kan ook goed individueel werken, waarbij flexibiliteit wordt gewaardeerd;
 • Je bent empathisch, initiatiefrijk, pro-actief en activistisch;
 • Je bent betrokken en hebt affiniteit met (leven met) hiv en alle onderwerpen die daar in de ruimste zin bij (kunnen) horen, mensen met hiv worden gestimuleerd om te solliciteren.

Wat bieden we?

 • €2.800 - € 3.600 bruto per maand op basis van een fulltime dienstverband.
 • Een contract voor 32 uur per week. In eerste instantie een contract voor een jaar met optie tot verlenging.
 • Zinvol werk bij een activistische organisatie met een betrokken en dynamisch team en een kantoor in het centrum van Amsterdam.
 • Een goede balans tussen werk en privé; 50/50 verdeeld werken tussen thuis en op kantoor is mogelijk.
 • Een baan met veel uitdagingen, leermogelijkheden en eigen inbreng van je visie.

Interesse?

Heb je interesse in deze vacature en wil je solliciteren: stuur dan uiterlijk 1 juni 2022 je cv en motivatiebrief naar onze recruitmentpartner Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.. Je mag haar ook bellen als je meer informatie wil over de functie of de organisatie: 06 - 15 28 57 49. De intakegesprekken met haar zijn online en vinden plaats in mei/juni. De sollicitatiegesprekken (zowel online als face-to-face) met de organisatie zijn in mei/juni.

pdf Download hier de vacaturetekst (192 KB)

Deze informatie is nuttig