Vacature Belangenbehartiger Medische Zaken en Zorg (0,8 fte)

De Hiv Vereniging staat voor onvoorwaardelijke gelijkwaardigheid voor mensen met hiv. We bieden onderling contact en ondersteuning en zetten ons in voor goede zorg, preventie en het omzetten van stigma naar empowerment. Vanwege het vertrek van onze huidige medewerker zoeken wij een nieuwe collega die de belangen van mensen met hiv op medisch gebied gaat behartigen.

Het team:

Je wordt onderdeel van het team van negen medewerkers van de vereniging, die allen bijdragen aan de belangenbehartiging, informatievoorziening en onderling contact en ondersteuning vanuit de vereniging. Missie van de vereniging is het bereiken van onvoorwaardelijke gelijkwaardigheid voor alle mensen met hiv in Nederland. Het team bestaat uit gedreven professionals die dagelijks werken om deze missie te bereiken. Zij zorgen voor de best mogelijke ondersteuning van alle mensen met hiv. Samen met het team en een grote groep vrijwilligers ga je zorgdragen voor een belangrijk deel van de informatievoorziening en belangenbehartiging van de community.

De drie kernpunten van je functie zijn:

 1. Het geven van medische informatie over hiv aan mensen met hiv, hun naasten, andere zorgprofessionals en het brede publiek.
 2. Opkomen voor de rechten en wensen van mensen met hiv in de zorgsetting.
 3. Waarborgen van patiëntparticipatie in wetenschappelijk onderzoek.

Je werkzaamheden zijn heel uiteenlopend en afwisselend, geen dag is hetzelfde:

 • Je spreekt zorgverzekeraars aan op hun beleid wanneer dit goede zorg voor mensen met hiv in de weg staat. Hiervoor trek je samen op met de Nederlandse Vereniging van HIV Behandelaren (NVHB) en/of de Vereniging van Verpleegkundig Consulenten HIV (V&VN/VCH).
 • Je werkt mee aan het opzetten van richtlijnen en brengt het perspectief van mensen met hiv in.
 • Je gaat naar nationale en internationale congressen om jouw kennis over hiv up to date te houden.
 • Je beantwoordt vragen die binnenkomen via het Servicepunt en geeft deskundigheidsbevorderingen aan vrijwilligers.
 • Je schuift aan bij overleggen met onderzoekers om input te geven, zodat rekening wordt gehouden met de visie van mensen met hiv.
 • Je schrijft eens per 4 maanden een artikel voor het ledenblad plus> over een onderwerp met een medische insteek.

Je hoeft nog geen expert te zijn op het gebied van hiv. Via de Hiv Vereniging krijg je de mogelijkheid om in je eigen tijd cursussen zoals ‘Leven met hiv’ en ‘Beloop en behandeling van hiv’ te volgen. Zo leer je alles over hiv-zorg, hiv-medicatie en andere belangrijke onderwerpen.

Wat vragen we?

 • Je kunt medische informatie omzetten in begrijpelijke taal in de vorm artikelen en blogs.
 • Je hebt kennis van het Nederlandse zorgstelsel.
 • Gezien de samenstelling van het team gaat de voorkeur uit naar een kandidaat die hiv heeft of behoort tot een risicogroep.
 • Een studie in een relevante richting (zoals Gezondheidswetenschappen of Biomedische wetenschappen) is een pre. 

Wat bieden we? 

 • €2.800 - € 3.600 bruto per maand op basis van een fulltime dienstverband.
 • Een contract voor 32 uur per week.In eerste instantie een contract voor een jaar met optie tot verlenging.
 • Zinvol werk bij een activistische organisatie met een betrokken en dynamisch team en een kantoor in het centrum van Amsterdam.
 • Een goede balans tussen werk en privé; 50/50 verdeeld werken tussen thuis en op kantoor is mogelijk.
 • Toegang tot de online tweedaagse cursus HIV (22 & 29 juni 2022) om je kennis over hiv een upgrade te geven.

Interesse?

Heb je interesse in deze vacature en wil je solliciteren: stuur dan uiterlijk 1 mei 2022 je cv en motivatiebrief naar onze recruitment partner Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.. Je mag haar ook bellen als je meer informatie wil over de functie of de organisatie: 06 - 15 28 57 49. De intakegesprekken met haar zijn online en vinden plaats in april/mei. De sollicitatiegesprekken (zowel online als face-to-face) met de organisatie zijn in mei/juni.

 

pdf Download hier de vacature (217 KB)

Deze informatie is nuttig