Vacature projectleider Informatievoorziening en Community

De Hiv Vereniging staat voor onvoorwaardelijke gelijkwaardigheid voor mensen met hiv. We bieden onderling contact en ondersteuning en zetten ons in voor goede zorg, preventie en het omzetten van stigma naar empowerment. Vanwege het vertrek van de huidige projectleider, is er per 1 januari 2022 ruimte voor een opvolger voor de functie projectleider Informatievoorziening en Community (0.6-0.8 FTE).

Het team:

Je wordt onderdeel van het team van negen medewerkers van de vereniging, die allen bijdragen aan de belangenbehartiging, informatievoorziening en onderling contact en ondersteuning vanuit de vereniging. Missie van de vereniging is het bereiken van onvoorwaardelijke gelijkwaardigheid voor alle mensen met hiv in Nederland. Het team bestaat uit gedreven professionals die dagelijks werken om deze missie te bereiken. Zij zorgen voor de best mogelijke ondersteuning van alle mensen met hiv. Samen met het team en een grote groep vrijwilligers ga je zorgdragen voor een belangrijk deel van de informatievoorziening en onderling contact en ondersteuning van de community.

Wat ga je doen:

Servicepunt: Onze front-office voor iedereen die contact zoekt met de vereniging. Draait op een groep van twaalf getrainde vrijwilligers, die door de projectleider Informatievoorziening en Community wordt aangestuurd en gemotiveerd. De vrijwilligers werken drie dagen per week in dubbele diensten van twee tot zes en van zes tot tien en behandelen zo’n 1.500 telefoontjes en e-mails per jaar. De inhoud van de gesprekken is heel divers, zoals vragen over leven met hiv, inschrijven voor activiteiten en het bieden van een luisterend oor. Ze zijn onze schakel tussen de achterban en de vereniging.
Voorlichting: Dit is een groep van 25 getrainde vrijwilligers die in wisselende samenstelling voorlichting geven op scholen en bij organisaties. Een bijzonder onderdeel is ‘Positief in Beeld’ waar we met een grote groep voorlichters in een project meedraaien bij een opleiding tot verpleegkundigen. In dat project verdiepen de studenten zich tien weken in hiv en aids. Ter afsluiting geven de studenten een presentatie over het project aan andere klassen van de opleiding. 
Vrijwilligersbeleid: Vinden, binden en verbinden van vrijwilligers is een belangrijk onderdeel binnen de vereniging. De juiste vrijwilliger op de juiste plek, passend bij de motivatie en competenties. Zorgen voor trainingsaanbod zodat we de inzet van onze vrijwilligers optimaal benutten en hen goed toerusten op hun taak.

Hier ga je je de eerste drie maanden na aanvang mee bezighouden:

 • Kennismaken met collega’s en vrijwilligers.
 • Roosters opstellen voor het Servicepunt.
 • Bestaande en nieuwe contacten onderhouden met opleidingen en voorlichtingen organiseren op scholen.
 • Samenstellen van het trainingsaanbod.
 • Daarnaast zorg je samen met het communicatieteam dat signalen worden omgezet naar informatie en de verspreiding ervan.

Onze ideale kandidaat:

 • Je hebt aantoonbare ervaring in het werven van en werken met vrijwilligers en je hebt daar ook een visie op.
 • Je hebt mensenkennis en kunt goed met mensen omgaan.
 • Je bent zelf hiv-positief, of je hebt aantoonbare (levens)ervaring met gemarginaliseerde groepen.
 • Je hebt kennis van en affiniteit met de doelgroepen binnen de hiv-community.
 • Je bent goed georganiseerd, kunt roosters maken, trainingen plannen en begeleiden.
 • Je bent communicatief en flexibel.
 • Je hebt kennis van vrijwilligersmanagement.
 • Je spreekt en schrijft goed Nederlands en Engels. Kennis van talen als Russisch, Spaans of Frans zijn een pre.
 • Je hebt ongeveer drie tot vijf jaar werkervaring op dit gebied. Meer mag natuurlijk ook.

Het kantoor van de Hiv Vereniging staat in Amsterdam. Als projectleider ga je af en toe het land in om scholen en ziekenhuizen te bezoeken, maar je werkzaamheden spelen zich met name af op kantoor.

De salarisindicatie voor deze functie ligt tussen de € 2.700,- en € 3.550,- bruto per maand op basis van een fulltime dienstverband en is afhankelijk van jouw achtergrond en ervaring.

Heb je interesse in deze vacature en wil je solliciteren: stuur dan je cv met een korte motivatie naar onze recruitment partner Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.. Je mag haar ook bellen als je meer informatie wil over de functie of de organisatie: 06 15 28 57 49. De intakegesprekken met haar zijn online en vinden plaats in november. De sollicitatiegesprekken (zowel online als face-to-face) met de organisatie zijn in de eerste twee weken van december.

  pdf Download hier de vacature. (78 KB)

Deze informatie is nuttig