De Hiv Vereniging zoekt een Secretaris voor het Bestuur (m/v/x)

De Hiv Vereniging is op dit moment druk bezig met een proces van bestuurlijke ontwikkeling. Om leden nog meer te betrekken bij de inhoudelijke beleidsontwikkeling van de vereniging is gekozen voor de vorming van een ledenraadstructuur als hoogste orgaan van de vereniging. Als secretaris ben je een actief onderdeel van deze ontwikkeling.

Het doel van ledenraadstructuur is dat je als vereniging er zorg voor draagt dat alle geluiden, wensen en behoeften vanuit de haarvaten van de vereniging doorklinken in de beleidsplannen en activiteiten van de vereniging. Dit proces van bestuurlijke ontwikkeling is ingrijpend, complex en zal nog de nodige tijd duren.

Taken en verantwoordelijkheden als landelijk secretaris

 • Je bent verantwoordelijk voor de voorbereiding en verslaglegging van vergaderingen, dit in nauwe samenwerking en overleg met voorzitter, directeur en officemanager.
 • Je steunt de voorzitter en andere bestuursleden bij het beleid van de vereniging en andere overkoepelende taken.
 • Je bent verantwoordelijk voor een statutair ordelijk verloop van bestuurlijke processen binnen alle gremia van de vereniging, dit in nauw en collegiaal overleg met alle betrokkenen.
 • Je maakt actief deel uit van processen die tot doel hebben de Hiv Vereniging statutair, reglementair en bestuurlijk aan te passen aan eigentijdse behoeften en ontwikkelingen.
 • Je activiteiten zijn vooral besluitvormend, deels uitvoerend en soms dienstverlenend van aard.
 • Als lid van het algemeen bestuur van de Hiv Vereniging vergader je minimaal eenmaal per maand in Amsterdam. Er kan, onder omstandigheden, besloten worden tot digitaal-/beeldoverleg.
 • In overleg met het bestuur en/of de directeur kun je met enige regelmaat gevraagd worden deel te nemen aan thematische projectgroepen en/of werkgroepen.
 • Af en toe kun je gevraagd worden de Hiv Vereniging te representeren bij vergaderingen en bijeenkomsten.
 • Gemiddeld ben je vier tot vijf dagdelen per maand bezig met bestuursactiviteiten.

Welke eigenschappen worden gevraagd van een bestuurslid?

Als je secretaris wilt worden van de Hiv Vereniging, dan beschik je over meerdere van de volgende eigenschappen:

 • Je hebt inzicht in en ervaring met bestuurlijke processen.
 • Je hebt goede communicatieve en sociale vaardigheden.
 • Je kunt gestructureerd en nauwkeurig werken en hebt oog voor detail.
 • Je bent geïnteresseerd in diverse maatschappelijke ontwikkelingen en je verdiept je graag in specifieke omstandigheden en behoeften van mensen met hiv.
 • Je hebt enige kennis van en vooral interesse in meerdere beleidsterreinen van de Hiv Vereniging, zoals stigmatisering en empowerment van mensen met hiv.
 • Je hebt oog voor de vormen van diversiteit die de Hiv Vereniging maken tot wat zij is en je bent bereid deze diversiteit te stimuleren.
 • Je bent bij voorkeur hiv-positief of hebt aanwijsbaar sterke affiniteit met mensen met hiv.
 • Je bent lid van de Hiv Vereniging of bereid dit te worden

Als je je kandidaat stelt voor een bestuursfunctie doe je dat in principe voor een periode van minimaal drie jaren. Als het bestuurswerk je bevalt, kun je na die periode jezelf voor nogmaals drie jaar kandideren.

De Hiv Vereniging in de samenleving

Als het gaat om belangen van mensen met hiv, hangt de Hiv Vereniging het zogeheten MIPA-principe aan. Deze afkorting staat voor Meaningfull Involvement of People living with HIV/AIDS. Dit betekent dat wij ons actief bemoeien met alle zaken die raken aan de belangen van onze achterban. Dit onder het motto: Nothing about us without us! Ofwel: Niets over ons, zonder ons! 

Wij zoeken bestuursversterking van iemand die zich herkent in bovenstaand motto.

Wat biedt de Hiv Vereniging?

De Hiv Vereniging is een professioneel georganiseerde netwerkorganisatie met karakteristieke verenigingskenmerken zoals solidariteit, betrokken vrijwilligers, informele werksfeer, interne democratie en gezelligheid. Het bestuur is gemotiveerd en biedt een stimulerende omgeving waarin je, met ruimte voor je eigen creativiteit, een bijdrage kan leveren aan het verbeteren van de levenskwaliteit van mensen met hiv in Nederland. Als bestuurslid krijg je net als alle andere vrijwilligers van de Hiv Vereniging een onkostenvergoeding.

Wat moet je doen als je belangstelling hebt?

Als je interesse hebt, reageer dan schriftelijk met een sollicitatie gericht aan Algemeen Bestuur Hiv Vereniging, Postbus 15847, 1001 NH Amsterdam of stuur een e-mail naar de officemanager, Reina Balvers: Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.. Geschikte kandidaten worden uitgenodigd voor een gesprek met een afvaardiging van het bestuur. De kandidaten worden bij voorkeur voorgedragen op de Algemene Ledenvergadering van mei 2021.

 

Deze informatie is nuttig