Wetenschappelijk symposium ‘Ageing with HIV’ (Engelstalig)

Datum 15 oktober 2019

Op 15 oktober 2019 organiseert het Amsterdam Institute for Global Health and Development (AIGHD) een wetenschappelijk symposium over het ouder worden van mensen met hiv. Dit symposium wordt gehouden ter ere van de promotie van Rosan van Zoest, onderzoekster bij de AGEhIV cohort studie.

Dit symposium is voor iedereen gratis toegankelijk, maar let op: het is Engelstalig. Aanmelden kan via www.aighd.org.

Mensen met hiv worden steeds ouder en hier horen (helaas) ouderdomsziekten bij. Onderwerpen die tijdens het symposium aan bod komen zijn hart- en vaatziektes en milde cognitieve stoornis (zoals geheugenproblemen) bij mensen met hiv. Deze aandoeningen komen bij mensen met hiv vaker voor dan bij mensen die geen hiv hebben. Er wordt verteld wat wetenschappelijk onderzoek ons gebracht heeft, en wat veroudering van mensen met hiv in de praktijk betekent.

Datum: 15 oktober 2019
Locatie: Collegezaal 4 Amsterdam UMC (location AMC)
Aanmelden: www.aighd.org
Toegang: gratis

Programma

  • 13.30 - 14.00: Registratie

  • 14.00 - 14.05: Welkom & introduction [Peter Reiss, Amsterdam UMC & Amsterdam Institute for Global Health and Development, Amsterdam]

  • 14.10 - 14.40: ‘Ageing with HIV: lessons learned’ [Rosan van Zoest, Amsterdam Institute for Global Health and Development, Amsterdam]

  • 14.40 - 15.10: ‘Cognitive impairment in HIV in 2019: the knowns and unknowns’ [Serena Spudich, Yale University]

  • 15.10 - 15.40: ‘Antiretroviral therapy and its contribution to comorbidity: myths and realities’ [Patrick Mallon, University College Dublin]

  • 15.40 - 16.10: ‘The growing comorbidity burden in people living with HIV: expectations and impact’ [Mikaela Smit, Imperial College, London]

  • 16.10 - 16.40: ‘Financing comprehensive health care for persons living with HIV in low- and middle-income countries: challenges and opportunities’ [Anna Vassall, Amsterdam Institute for Global Health and Development, Amsterdam & LSHTM, London]

  • 16.40 - 17.10: Paneldiscussion

  • 17.10 - 17.15: Afsluiting & Borrel [Peter Reiss]
Deze informatie is nuttig