One World: ‘Hiv en aids wil ik associëren met waardigheid en zorgzaamheid’

Gepubliceerd: 18 juni 2018

Hiv-preventiepil PrEP moet ook in Nederland vergoed worden

Verschillende organisaties die zich inzetten tegen hiv en aids, pleiten voor de Nederlandse verstrekking van PrEP, een hiv-preventiepil. Door deze pil te slikken voorkomen gebruikers dat zij hiv oplopen. In veel Europese landen wordt de pil vergoed; in Nederland niet. De Burundisch-Nederlandse Olave Nduwanje schrijft over het belang van de pil.

Hiv en aids associeer ik met de zonovergoten ziekenhuisgangen in Burundi. Gangen omheind met verkoelende bomen, zanderige grond en onberoerde gazons. Gangen zonder muren, bedekt met lichte, stalen platen. Ik denk dan terug aan onmogelijk magere lichamen, stil en klein, schuilend onder zware dekens van liefde, geborgenheid en bezorgdheid. Ik meende in hun vermoeide ogen vaak lichte verbazing te ontwaren.

Het volledige artikel van Olave Nduwanje kun je hier lezen.

Deze informatie is nuttig