Raymi Sambo verfilmt ‘Aan niets overleden’

Gepubliceerd: 20 februari 2018

Met theatergroep VIG bracht Raymi Sambo in 2014 de toneelvoorstelling  Aan niets overleden. Een voorstelling over de moederliefde voor een zoon die aids heeft. Alleen zorgt de heersende schaamtecultuur dat de moeder dit verzwijgt.

In 2018 gaat Raymi Sambo deze voorstelling verfilmen. Centraal staat de Caraïbische Thilda, zij heeft een zoon die ziek is, hij heeft aids. Zij houdt hem angstvallig in het huis verborgen, zodat dit de familie geen schande zal brengen. Hierdoor krijgt de jongen niet de juiste medicatie en verslechterd zijn situatie meer en meer. Thilda zorgt zelf voor haar zoon en probeert hem zo voor de grote, boze buitenwereld te beschermen. Ook haar dochter houdt ze klein. Zij mag nergens heen, kijkt de hele dag Oprah Winfrey en haalt daar haar ‘wijsheden’ uit.

Aan niets overleden moet in juli 2018 tijdens het Wereld Aids Congres in Amsterdam in première gaan. Daarna zal de film volgens Sambo in de bioscopen te zien zijn.

Deze informatie is nuttig