Prinses Mabel van Oranje-Nassau neemt deel aan protestmars

Gepubliceerd: 16 juli 2018

Aids2018: Van 15-23 juli van dit jaar zullen hiv-activisten uit Australië, Zuid-Afrika en het Verenigd Koninkrijk van Brussel naar Amsterdam lopen (via Rotterdam), aangevoerd door de Australische activist Ruan Uys. Duizenden activisten zullen zich bij hen voegen als ze op 23 juli in Amsterdam aankomen voor het laatste deel van de 'Towards Zero Together' AIDS walk. Prinses Mabel van Orange-Nassau zal zich aansluiten  in Amsterdam en een toespraak houden voor de demonstranten. In Rotterdam worden de activisten verwelkomd door de Australische ambassadeur in Nederland.

aids2018 march 560

De protestmars markeert ook de start van de Internationale Aids Conferentie 'AIDS 2018' die -na 26 jaar - terugkeert naar de Nederlandse hoofdstad en duurt van 23 tot 27 juli. De internationale hiv-activisten lopen ongeveer 25 kilometer per dag om het bewustzijn over de strijd voor een  aids-vrije wereld te vergroten  en te helpen om de kloof te overbruggen tussen mensen die leven met hiv en het algemene publiek. De activisten hebben 'Towards Zero Together' gekozen als hun boodschap, die symbool staat voor ‘zero’ belemmeringen in de toegang tot hiv-medicatie, zero‘-criminalisering en ‘zero’-stigmatisering van mensen met hiv.

'Doelstellingen die duidelijk en haalbaar zijn, op voorwaarde dat wij - de politiek, activisten en wetenschappers – nu handelen  en samenwerken ', zegt organisator Alexander Pastoors, van de Hiv Vereniging  en speciale vertegenwoordiger voor AIDS 2018. 'Ruan maakt deel uit van de generatie die weet wat er moet gebeuren om het te realiseren. Hij en andere activisten wereldwijd weten echter ook hoe overheidsbeleid en het gebrek aan financiering  deze doelen onbereikbaar kunnen maken. Maar dingen kunnen veranderen - en dat moet! Aids bestaat nog steeds en veroorzaakt jaarlijks meer dan 1 miljoen slachtoffers wereldwijd. '

Van de wereldbevolking die momenteel met hiv leeft, hebben meer dan 50% (ongeveer 17 miljoen) nog steeds geen toegang tot levensreddende medicijnen. Pastoors: 'Mensen die leven met hiv zijn in de steek gelaten door onverschillig  politici en hebzuchtige farmaceutische bedrijven. Op dit cruciale moment in de strijd tegen hiv en aids, bezuinigen landen zoals de VS op financiering en programma's die nieuwe  hiv-infecties voorkomen en levens redden. In Rusland sterven dagelijks 80 mensen door de gevolgen van aids en komen er jaarlijks 100.000 nieuwe hiv-infecties bij. Het Venezolaanse gezondheidszorgsysteem is ingestort waardoor 77.000 mensen met hiv hun medicatie niet meer krijgen. '

De epidemie wordt ook verder aangewakkerd door de criminalisering, discriminatie en stigmatisering van mensen die leven met hiv. 'Over de hele wereld ervaren mensen de dagelijkse negatieve effecten van leven met hiv, zelfs mensen in Nederland, 'gaat Pastoors verder. 'Hiv is niet langer een doodvonnis voor degenen die toegang hebben tot effectieve hiv-medicatie. Medicatie waarmee mensen met hiv goed en lang leven kunnen leven en hun aandeel nemen in de samenleving. En ook belangrijk, mensen waarbij de behandeling succesvol is, zijn niet langer in staat om hiv over te dragen, wat des te meer reden is om een snelle en verbeterde toegang tot hiv-medicatie te bieden. Wij zijn de generatie die in staat is om een einde te maken aan een van de grootste epidemieën. Maar als we niet snel handelen, zullen we deze unieke kans in de strijd tegen aids missen. '

Ga voor meer informatie en de route naar: www.hivsters.info/towards-zero-together/ en www.aids2018march.nl. Op 23 juli - de eerste dag van de Internationale AIDS 2018-Conferentie – komen de internationale groep activisten aan in Nederland. De mars start vanaf het Amstelveld om 13:00 uur en eindigt in het RAI-conferentiecentrum om 16.00 uur. De route gaat via Vijzelgracht, Weteringcircuit en Ferdinand Bolstraat naar Scheldestraat, afsluitend op het Europaplein. Toespraken worden gehouden aan het begin en het einde van de mars. Naast Princes Mabel van Oranje-Nassau zijn andere sprekers Tedros Adhanom Ghebreyesus (directeur van de WHO), Simone Kukenheim (loco-burgemeester en lid van de Gemeentebestuur van Amsterdam).

 

Persbericht Towards Zero Together Aids2018 protestmars

Deze informatie is nuttig